„Aktivní život po 50 nekončí“: Nové možnosti pro osoby 55+ v Olomoucké aglomeraci

napsáno dne

V rámci Olomoucké aglomerace vzniká nová příležitost pro osoby starší 55 let, kteří chtějí oživit svou kariéru a osobní rozvoj. Projekt „Aktivní život po 50 nekončí“, s registračním číslem CZ.03.01.01/00/22_032/0001222, cílí na poskytnutí komplexní podpory těm, kteří jsou odhodláni rozšířit svůj horizont a zlepšit své pracovní vyhlídky.

Odstartovaný 1. září 2023, tento ambiciózní projekt, plánovaný do 30. června 2026, nabízí širokou škálu aktivit a kurzů, navržených tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám a ambicím účastníků. Klíčovou součástí je „Proaktivní kurz“, který účastníky vybaví základními psychosociálními dovednostmi nezbytnými pro úspěšné začlenění na trhu práce, spolu s průzkumem nových kariérních možností. Kromě toho „Rozvojové kurzy“ nabízejí jedinečnou příležitost pro rozvoj osobnostního potenciálu účastníků prostřednictvím technik Mindfulness a dalších metod osobního růstu.

Projekt rovněž zahrnuje rekvalifikační kurzy, podpůrné skupiny pro sdílení zkušeností, bilanční diagnostiku pro individuální hodnocení schopností a úhradu cestovních výdajů.

Pro zaměstnavatele v Olomoucké aglomeraci projekt přináší možnost získání mzdového příspěvku na nově vzniklá pracovní místa obsazená kandidáty ve věku 55 let a více. Tímto se otevírá cesta pro podporu zaměstnanosti a posílení místní ekonomiky.

Pro další informace o projektu a podmínkách účasti se prosím obraťte na paní Ing. Lenku Štajnerovou na telefonním čísle 774 947 013 nebo přes email: stajnerova@ms-promo.cz. Více detailů, včetně možnosti přihlášení do projektu, naleznete na webu www.ms-promo.cz.  

 

Související aktuality


Všechny aktuality
!
Prohlížeč Internet Explorer není podporován!
Pro procházení webu prosím nainstalujte jiný prohlížeč.
Stáhnout Microsoft Edge