Ministerstvo průmyslu a obchodu ocenilo Podnikatelské projekty roku 2023, vítězem se stal projekt Envelopa Hub Univerzity Palackého

napsáno dne

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API) ocenilo podnikatele v prestižní soutěži Podnikatelský projekt roku. Ta uděluje ceny za úspěšné projekty podpořené z evropských strukturálních fondů již od roku 2006.

V Martinickém paláci v Praze byly slavnostně předány ceny za vítězné projekty z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 12 úspěšných podnikatelů.  Mezi vítězi se v programu Služby infrastruktury objevila také Univerzita Palackého v Olomouci se svým projektem Centrum Inovací a transferu technologií UP, podpořeným celkem 150 mil. Kč z ESIF. Projekt řešil výstavbu bloku D Vědeckotechnického parku UP v areálu Envelopy pro vznik vysoce inovačních společností, využívajících výsledků vědy a výzkumu a spolupráce výzkumných institucí a průmyslových výrobních subjektů v Olomoucké aglomeraci. „Tato cena je pro nás potvrzením, že naše snaha vytvořit místo setkávání vědy, výzkumu a komerční sféry dává smysl,“ uvedl ředitel Vědeckotechnického parku UP Petr Kubečka. Centrum bylo otevřeno v září letošního roku pod názvem Envelopa Hub a počítá rovněž s podporou začínajících inovativních firem.

Vyhlášení výsledků Podnikatelského projektu roku 2023 se uskutečnilo za účasti zástupců státní správy, sociálních a hospodářských partnerů, a především významných osobností podnikatelského prostředí. „Celý projekt je důkazem, že spojení a spolupráce municipality s univerzitou je v případě Olomouce opravdu silnou značkou,“ doplnil primátor statutárního města Olomouc Miroslav Žbánek.

Dalšími oceněnými byly např.společnosti One3D v programu Aplikace, NIMETAL v programu Inovace, Lakum Galma a Mironet v programu Technologie a eTruhlárna v programu Nemovitosti. V programu Nízkouhlíkové technologie zvítězila společnost COMPAG MLADÁ BOLESLAV, společnost Draslovka zabodovala v rámci programu Úspory energií a společnost Dudinger v programu Obnovitelné zdroje energie. Jediným vítězem v rámci programu ICT a sdílené služby se stala společnost FSG Finaudit. V letošním ročníku zároveň byly oceněny i dvě společnosti za mimořádný společenský přínos, a to Xeno Cell Innovations a MiraclIS, obě v programu Aplikace.

Současná situace v Evropě i ve světě ukazuje, jak důležitá je pomoc podnikatelům. Evropské fondy nám dávají možnost tuto pomoc poskytnout a na nelehkou situaci reagovat. Vedle zavádění inovací a rozvoje digitalizace podniků je nyní nezbytné posilovat efektivní a udržitelné podnikání mimo jiné v podobě energetických úspor či rozvoje obnovitelných zdrojů energie,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Je třeba, abychom využili každou příležitost, kterou nám naše členství v Evropské unii poskytuje, a podpořili tak naši konkurenceschopnost.“

Zdroj: MPO, VTP UP

Související aktuality


Všechny aktuality
!
Prohlížeč Internet Explorer není podporován!
Pro procházení webu prosím nainstalujte jiný prohlížeč.
Stáhnout Microsoft Edge