Představili jsme Olomouckou aglomeraci studentům UPOl

napsáno dne

Dvacítka studentů oboru Regionální geografie, pod vedením dr. Petra Šimáčka, navštívila ve čtvrtek 31. 3. 2022 sekretariát Olomoucké aglomerace, kde pro ně byla v zasedací místnosti připravena přednáška o městě Olomouci, aglomeraci a nástroji ITI.

Přednášející, dr. Petr Kladivo, který koordinuje aglomerační aktivity v oblastech udržitelné městské mobility a životního prostředí, je geografem a mohl tedy studentům formou prezentace představit formování města Olomouce a utváření aglomeračních vazeb z historicko-geografického pohledu. Během dvouhodinové prezentace popsal prostorový růst města od pevnosti až do současných administrativních hranic a zabýval se urbanizačními i suburbanizačními procesy, které v minulosti ovlivňovali nebo nadále utvářejí ráz města a jeho okolí. Na konkrétních příkladech interakcí mezi jádrem a zázemím ukázal, jak se obce váží na svá přirozená centra a jak byl tento princip využit při vymezení Olomoucké aglomerace.

Studenti byli také seznámeni s principy fungování nástroje ITI, jak a za jakým účelem byl zřízen, jak je implementován a vyhodnocován. Konkrétní příklady úspěšných integrovaných projektů pak přednášku zakončily. Budoucí geografové mohli vybraná témata dále diskutovat, jako odměnu za zájem a návštěvu si kromě vědomostí odnesli i drobné propagační předměty. Doufáme, že se jim prezentace o Olomoucké aglomeraci líbila a že spolupráce s Katedrou geografie PřF UPOl bude úspěšně pokračovat.

Děkujeme za návštěvu!

Související aktuality


Všechny aktuality
!
Prohlížeč Internet Explorer není podporován!
Pro procházení webu prosím nainstalujte jiný prohlížeč.
Stáhnout Microsoft Edge